Ideálny kočík? Neexistuje!

  Kategórie: Kočíky,
30. jan'18

Rovnako ako dokonalý muž či perfektný byt alebo dom, ideálny kočík neexistuje. Vždy je to o kompromisoch – pri mužoch o celoživotných, v ostatných dvoch prípadoch o jednorazových.

Ja som hľadala kočík asi pol roka. Hodiny strávené pozeraním youtube tutoriálov, testov top kočíkov a hodnotení majiteliek daných modelov sa vo finále pri prvej prechádzke „naostro“ ukázali ako strata času. Až realita ukázala, čo dieťa a ja pri každodenných prechádzkach potrebujeme. A aby som vám ušetrila pol roka času, tu je pár základných pravidiel, ako vybrať  kočík čo najviac podobný tomu ideálnemu:

Kočíky Lulubee

1. Kočíky sú ako autá – inak sa jazdí na škodovke a inak na BMW a to platí aj pri značkách kočíkov. S vyšším rozpočtom rastie miera komfortu, kvalita použitých materiálov, škála doplnkov a servisu (áno, aj kočíky sa servisujú!) pre vás a vaše dieťa.

2. Hoci platí bod 1., výber kočíka nenechávajte výhradne na vášho muža, aj keď má pocit, že ak má niečo kolesá, rozumie tomu najlepšie. Kočík je každodenným doplnkom matiek, takže máte rozhodujúce slovo vy! Aj keby mal byť víťazný argument pri kúpe „lebo sa mi páči“ ;)

3. Choďte si ho „ochytať“. V dobrej predajni (rozumej v Lulubee) vás nechajú a navyše vám kočík predvedú v plnej paráde. Tu zistíte, či sa vám hodí (nielen k farbe očí, ale aj k vašej výške) a ako sa kočík správa v realite mimo youtube kanálu.

4. Vyrazte si! Nie do baru, ale do mesta, parku, lesa. Teda na miesta, ktoré sa stanú vašim budúcim revírom na prechádzky s kočíkom. Zistíte tak, na aký terén sa pripraviť.

5. Porozmýšľajte, kde a ako ho budete skladovať. Zvážite tak každý kilogram a centimetre (kočíka, nie tie vaše), najmä ak bývate na 3. poschodí bez výťahu, alebo ak ho potrebujete zmestiť do kufra vášho smarta.

6. Pripravte sa na kompromisy. Naozaj neexistuje jeden kočík, ktorý by bol ľahký, skladný, terénny, odpružený s veľkou vaničkou a zmestil sa na palubu lietadla. Ale nezúfajte, ten „skoro ideálny“ v Lulubee určite nájdete :)