Zavrieť
Setting
GET 20% OFF

By subscribing to our newsletter

Top vychytávky pri balení batožiny na dovolenku

Top vychytávky pri balení batožiny na dovolenku

Asi v každej rodine má na starosti balenie kufrov na dovolenku ženská časť. A zakaždým rieši rovnakú otázku – ako zbaliť celú rodinu rýchlo a efektívne, a pritom nič nezabudnúť doma? Inšpirujte sa tipmi blogerov, ktorí sú neustále na cestách a vedia ako zbaliť seba, aj svoje deti.

Balí sa mama

Možno aj vy patríte takmer k 80 % žien, ktoré si na dovolenku balia nepotrebné veci navyše, veď jeden nikdy nevie, kedy budete potrebovať práve tamtie šaty a k nim sa hodia práve tieto sandáliky... Poznáte to? Skúste sa tentokrát zbaliť podľa austrálskej blogerky Geneve Vanderzeil z blogu „A Pair & A Spare“. Jej tip sa vám hodí najmä v prípade kratšej dovolenky, alebo keď budete obmedzená množstvom batožiny. Geneva pri svojich neustálych cestách zistila, že baliť by ste sa mali podľa nasledujúcej pyramídy – 5x top (áno, ráta sa do toho aj bundička na večer), 4x spodný kus (sukňa, šortky alebo nohavice), 3 x šaty a 3 páry topánok, 2x plavky a 2x kabelka, 1x klobúk, 1x hodinky a 1x slnečné okuliare. Veci vyberajte tak, aby ste ich medzi sebou vedeli navzájom kombinovať.

Balíme sa na dovolenku

Balí sa otecko

Alebo skôr balíme otecka? Zbaliť otecka je väčšinou jednoduché (ha-ha, celkom pekný dvojzmysel). Stačí len zobrať mu pár obľúbených vecí a dodržať správnu techniku balenia kufra. Na spodok kufra dajte ťažké veci, medzery vyplňte drobnosťami, ako sú ponožky, opasok či zrolované tričko. Poskladané oblečenie síce v kufri vyzerá úhľadne, ale ak veci zrolujete, zmestí sa ich viac. Verte nám, tento tip máme od samotnej Marie Kondo! A všetky vieme, že čím viacej miesta ušetríme v jeho kufri, tým viac sa nám tam zmestí našich vecí :)

Balí sa včelička

S jedným dieťaťom to nie je až taká katastrofa, ale čo, ak balíte viac detí? Inšpirujte sa Becky, blogerkou z Your Modern Family, ktorá je mamou 4 nezbedných včeličiek. Výbornou pomôckou je podľa nej samostatný zoznam pre každého člena rodiny. Zoznam pre deti spíše približne týždeň pred cestou. To, čo je už v kufri, jednoducho preškrtne. K položkám, ktoré treba zbaliť na poslednú chvíľu, dá zase hviezdičku (napríklad obľúbená  hračka do auta, tablet, občerstvenie na cestu). Tesne pred odchodom zvykne baliť aj nabíjačky, cestovné vankúše, deky a kozmetiku z kúpeľne. Oblečenie do kufra potom vkladá tak, že ho umiestni do zapínateľného plastového vrecka – na každý deň, nachystá kompletný outfit pre každé dieťa, vrátane spodnej bielizne a ponožiek. Oblečenie vloží do vreca a fixkou naň napíše meno dieťaťa a konkrétny deň. Koľko dní, toľko vreciek. Plus pribalí každému náhradné veci navyše.

Balenie batožiny deti

Každý člen Beckynej rodiny má pred ochodom zbalený vlastný kufor, s vlastnými vecami. S výnimkou hygienických potrieb. Taštičku s toaletnými potrebami zdieľa celá rodina, deti majú spoločnú napríklad zubnú pastu. Blogerka využíva najmä cestovné balenia kozmetiky, z ktorých prázdne obaly jednoducho na konci dovolenky vyhodí. Do balenia batožiny nezabúda Becky zapojiť aj deti, učí ich to nielen samostatnosti a zodpovednosti, ale pri balení kufra si uvedomia, že sa im doň nezmestia všetky hračky a knižky, ktoré by chceli. My by sme k jej tipom ešte pridali ďalší –  dôležité doklady, pasy, lístky, mapy či potrebné informácie umiestnite do jednej tašky alebo malého batohu, ktorý nespustíte z dohľadu.  

Ak vám klasické, rukou písané zoznamy, prídu nepraktické, vyskúšajte aplikácie Packpoint alebo Packing. Majú v sebe uložené šablóny, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní, čo si vziať do kufra. Apky zároveň sťahujú aktuálne informácie o počasí v cieli vašej cesty a vytvoria vám zoznam toho, čo by sa vám mohlo na dovolenke hodiť. Dozbalenia, priatelia!

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked