Zavrieť
GET 20% OFF

By subscribing to our newsletter

Darček pre bábätko do 1 roka? Stavte na klasické hračky!

Darček pre bábätko do 1 roka? Stavte na klasické hračky!

Chcete potešiť tehotnú kamarátku alebo niekoho z rodiny, komu sa narodilo bábätko, praktickým darčekom? Ak vynecháme obligátne oblečenie a rozkošné detské súpravičky, z ktorých novorodenec veľmi rýchlo vyrastie, mamička sa určite poteší praktickým hračkám. Pre deti do jedného roka sú vhodné aktívne hračky a darčeky, ktoré podporujú rozvoj ich zručností.

Dôležitou etapou vo vývoji bábätka je rozvoj zraku, sluchu, hmatu či jemnej motoriky. Prvé hračky vedia deti uchopiť do dlane ako trojmesačné. Skúmajú ich všetkými zmyslami, od hmatu až po ochutnávanie – dostatok takýchto podnetov má vplyv na správny motorický vývoj. Ak by sme výber hračiek nechali na samotné deti, po ako prvých by určite siahli po hračkách s hudobnými efektmi, ktoré blikajú a svietia. Čim viac, tým lepšie. Takéto darčeky ich zaujmú okamžite. Čo však darovať, ak chceme, aby hračky aj rozvíjali?

Tím výskumníkov pod vedením doktorky Anny Sosa z Univerzity v Severnej Arizone zistil, že hračky, ktoré rozprávajú, svietia alebo spievajú sú menej nápomocné pri rozvoji jazyka ako tradičné hračky a detské knižky. Výskum prebehol na deťoch vo veku 10 až 16 mesiacov. Prvá skupina detí dostala elektronické hračky (detský počítač, telefón), druhá skupina tradičné hračky (puzzle, kocky) a posledná skupina knižky. Pri hre s elektronickými hračkami menej komunikovali rodičia aj samotné deti. Z hľadiska komunikačnej výmeny medzi rodičom a bábätkom dopadli najlepšie knihy, ako druhé skončili klasické hračky. Aj keď vieme, že sú chvíľky, keď rodič potrebuje dieťa zaujať a upútať jeho pozornosť práve niečím blikajúcim a spievajúcim, na základe svojich zistení vedci odporúčajú deťom do dvoch rokov klasické hračky a my s nimi len súhlasíme. Inšpirovať sa môžete aj u nás v Lulubee.

Hracia deka Done by Deer

Hracia deka

Hracia deka s hrazdičkou je pre bábätko skvelým spoločníkom na spoznávanie sveta naokolo. Zavesené hračky stimulujú koordináciu očí a rúk, po odstránení hrazdy vám zase zostane deka ako samostatná podložka a hračky môžete využiť v kočíku.

Náš tip: Hracia deka Activity Play od Done by Deer

Hračky do vody

Prirodzenou túžbou detí je hrať sa, a to všade. Zábavu môžete obdarovanému bábätku dopriať nielen na suchu, ale aj vo vode. Hračky do vody sú ideálne pre malé detské rúčky a podporujú vývoj dôležitých zručností. Odpútajú pozornosť dieťatka od umývania a rozptýlia slzy aj tých drobcov, ktorí majú strach z vody.

Náš tip: Darčekový set hračiek do vody Hevea

Jedálenský set Done by Deer

Jedálenský set

Prvé príkrmy sa spájajú nielen s novými chuťami, ale aj s rozvojom motorických schopností. Dieťatko dokáže lyžicu udržať v 9 mesiacoch, aj keď s ňou určite ešte nebude vedieť primerane narábať a samostatne jesť. Nechajte mu však príbor, aby sa s ním hralo a cmúľalo ho a objavovalo svet aj týmto spôsobom.

Náš tip: Prvý jedálenský set Happy Dots od Done by Deer

Kolotoč nad postieľku

Závesný kolotoč nad postieľku nie je len peknou dekoráciou. Slúži na rozvoj zmyslov a rozvíjanie zrakovo-pohybovej orientácie. Prebudí v dieťatku zvedavosť, motivuje ho k prvým pokrokom v pohybe a podporuje jeho predstavivosť. Pri kolotoči vyrobenom z organických materiálov je bonusom navyše pocit, že nezaťažujete planétu ďalším zbytočným výrobkom z plastu.

Náš tip: Kolotoč Up in the Air od Loullou

Darčekový poukaz Lulubee

Darčekový poukaz

Neviete sa rozhodnúť, akou krásnou hračkou alebo pomôckou z našej ponuky spravíte mamičke a dieťatku najväčšiu radosť, prípadne nechcete prísť už s darčekom, ktorý má? V tom prípade máme pre vás ideálne riešenie! V Lulubee vám vyrobíme darčekový poukaz v ľubovoľnej hodnote, ktorý môže obdarovaný použiť na nákup akéhokoľvek tovaru podľa vlastného výberu. Ak chcete darovať konkrétnu vec, pri ktorej si nie ste istý napríklad farbou alebo veľkosťou, vieme ju rovnako zakomponovať do darčekového poukazu!

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked