Zavrieť
Setting
GET 20% OFF

By subscribing to our newsletter

Hniezdenie alebo toto všetko potrebujem!

Hniezdenie alebo toto všetko potrebujem!

Čo s vami spravia tehotenské hormóny a ako som zatúžila po izbe ako z Pinterestu? Vlne výpredajov zúriacej všade naokolo sa nedalo uniknúť...

Nečakane, no presne podľa príručky „tehotenstvo týždeň po týždni“, to prišlo. Nutkanie začať zhromažďovať a vlastniť veci súvisiace s očakávaným potomkom. Netuším, či spúšťačom boli vnútorné biologicko-tehotenské hodiny, oznámenie pohlavia dieťaťa (konečne!) alebo vlna výpredajov zúriaca všade naokolo. No, bolo to tu a nedalo sa tomu zabrániť :)

Hniezdenie materiál

Prvým znakom bol rapídny nárast môjho členstva v rôznych facebookových skupinách, väčšinou obsahujúcich minimálne jednu zdrobneninu v názve (vecičky, detičky, bazárik) a prísnymi pravidlami postovania (Je zakázané predávať fake značky!). Treba si predsa spraviť prieskum trhu.

Predsa to tam nenechám...

Druhým znakom hniezdenia bol nákup v Lidli v pondelok ráno, s cieľom byť medzi šťastnou stovkou prvých zákazníkov. Veď predsa kampaň „Mamičky a detičky“ nie je bezodná a konkurencia je veľká (zazerala som na práve odchádzajúcu šťastnú majiteľku vankúša na dojčenie, na ktorý som mala zálusk). Stihla som si však uchytiť ten môj a prikúpila som aj výhodné dvojbalenie „sexi“ podprseniek na dojčenie. Čo na tom, že sa to tam nedá vyskúšať a že nemám šajnu do akých rozmerov sa moje prednosti ešte len dostanú, predsa to tam nenechám! :)

No a tretím, definitívnym znakom, bola zvýšená nervozita kedykoľvek som prešla okolo miestnosti, z ktorej by sa čoskoro mala stať detská izba ako vystrihnutá z Pinterestu. Momentálne je to však skôr projekt vhodný na prihlásenie do show Vlada Voštinára, slúžiaci ako skladisko bicyklov, počítačové centrum za ktoré by sa nehanbili ani v NASA, sklad maliarskych potrieb (čakajúcich na môj prejav kreativity) a čudesného, asi 1,5 metra dlhého stroja na vyrezávanie samolepiek (biznis plán, ktorého sa môj muž odmieta vzdať). Uff, tak veľa práce a tak málo času.

Výber farby a dekorácia na stenu

Výber farby upevnil náš vzťah

Tak teda poďme na to! Projekt detská izba sa začína nenápadným presvedčením muža (hejtera švédskeho nábytkárskeho impéria) na neskorú večernú návštevu Ikey, odkiaľ odchádzame v aute obložení doskami tak, že na seba (radšej) nevidíme a s plyšovým kaktusom na kolenách (nepýtajte sa ma, na čo nám bude). Voľným pokračovaním na túto tému je nákup farby v hobby markete, kde sme upevnili svoj vzťah pri výbere toho správneho odtieňa šedej (fakt nehľadajte v tejto vete žiadny druhý zmysel). No a čakajú nás ešte ďalšie výzvy – či už ide o výber postieľky a matraca (kaučuk, kokos, špalda, jačmeň... neznie to skôr ako menu na raňajky?), prebaľovacieho pultu alebo drobností, ktoré dotvoria tú správnu atmosféru „hniezdočka“. Toto si však nechávam na pohodovú návštevu v Lulubee, kde je to viac o zážitku z nákupu a osobnom prístupe, než o anonymnej „masovke“.

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked