Rok 2018 v odtieňoch fialovej a purpurovej

  Kategórie: Dizajn,
08. feb'18

Sledujete farebné trendy a radi sa nimi necháte inšpirovať či už v móde alebo pri zariaďovaní interiéru? Tento rok vládu prevzali fialová a purpurová, ktoré pristanú aj tým najmenším. Nechajte sa inšpirovať našim výberom v Lulubee.

Pantone Color Institute označil za farbu roka 2018 dramaticky provokatívny fialový odtieň s názvom Ultra Violet. Podľa Leatrice Eiseman, riaditeľky inštitútu, je symbolom vynaliezavosti, originality a vizionárskeho myslenia: „Je najkomplexnejšia zo všetkých farieb, pretože sa skladá z dvoch odtieňov, ktoré sú diametrálne odlišné, z modrej a červenej. Ich spojenie vytvára niečo nové,“ povedala. A práve to, že ide o spojenie modrej a červenej ju predurčuje aj do detských izieb ako dievčat, tak chlapcov.

Farbu roka po pätnásty rok vyhlásili aj v Medzinárodnom estetickom centre značky Dulux, v ktorom sa zišli nezávislí odborníci na dizajn, architektúru a farby. Ich favoritom pre rok 2018 sa stala Purpurovo platinová, ktoré symbolizuje hlavnú tému „milovaný domov“. Purpurovo platinová predstavuje teplo domova, dodáva harmóniu a odkazuje na vlastnosti prírodného dreva, ktoré pôsobí upokojujúcim dojmom.

Inšpirujte sa v Lulubee

Farby roka

1. ochranný mantinel Bumper do detskej postieľky od Leander, 2. podložka na prebaľovanie Ballon od Done by Deer, 3. obliečky do postieľky pre bábiku od Done by Deer, 4. kovová lampa od Done by Deer, 5. hniezdo do detskej postieľky od Done by Deer.