Zavrieť
GET 20% OFF

By subscribing to our newsletter

Povedzte áno recyklovanej výrobe!

Povedzte áno recyklovanej výrobe!

V súčasnosti je chvályhodným rozmáhajúcim sa trendom ekologické myslenie a hľadanie alternatív, ktoré sú ohľaduplné k životnému prostrediu. Netýka sa to len bežnej spotreby, ale aj veľkých výrobcov. Spoločnosť Bugaboo je známa výrobou trvácnych a kvalitných produktov. Nielen, že je to najférovejšia protihodnota za vaše peniaze, ale tento prístup k výrobe znižuje dopad produktu na životné prostredie. Jednou z výziev pre vývojový tím bolo efektívne využitie surovín a znižovanie množstva odpadu. To bol moment kedy sa začala rodiť recyklovaná výroba…

Zodpovedný obchodný manažér Lise Hordijk vysvetľuje: „Kočíky sú zvyčajne vyrobené z panenského polyesteru, ale vďaka použitiu recyklovaných PET fliaš nemusíme začínať proces so surovinou. Používame materiál, ktorý už existuje, a to má ďalší prínos pre životné prostredie. Fľaše by inak mohli skončiť v oceáne alebo na skládkach.“

Recyklovaná výroba Bugaboo Fox

Možno sa pýtate, či používaním recyklovaných materiálov nadobúda tkanina odlišné vlastnosti. V skutočnosti je jediným rozdielom materiál, z ktorého výroba začína. Rovnako ako tkaniny na ostatných kočíkoch, sú tkaniny Bugaboo Fox priedušné, bez škodlivých látok a navrhnuté pre každodenné použitie. Trvanlivý 600-denierový materiál má UPF 50+ a je odolný voči poveternostným vplyvom, pohodlný a ľahko sa odníma - takže ho môžete umývať tak často, ako potrebujete.

Pet fľaša vstupuje do výroby

Výroba recyklovanej tkaniny: Prvý krok

Výrobný proces začína PET fľašami dodávanými nezávislými recyklačnými spoločnosťami a vládnymi programami. Fľaše sú dôkladne vyčistené, rozdelené podľa farby a štítky a vrchnáky sú odstránené.

Rozdrvená PET fľaša na vločky

Druhý krok - testovanie

Pokračujeme rozdrvením fliaš na malé vločky. Počas kontroly kvality sa vločky testujú a skúma sa ich veľkosť, farba a obsah vlhkosti.

Výroba priadze z recyklovaných fliaš

Tretí krok - výroba priadze

Vločky sa roztavia na tenké vlákna a potom sa skrúcajú, aby vytvorili silnú priadzu. Priehľadné fľaše produkujú biele priadze a zelené fľaše vytvárajú svetlozelené priadze.

Recyklovaná tkanina na kočík Bugaboo

Krok štyri - tkanie

Počas ďalšej časti procesu je priadza tkaná alebo pletená, aby vytvorila tkaninu. Následne ju farbíme pre naše farebné kolekcie. Tkaniny pre kolekcie sú vyrobené zo 100 % recyklovaných priadzí a tkaniny Premium Collection sú vyrobené z 50 % recyklovaných priadzí. Prečo kolekcie Premium nie sú vyrobené zo 100 % recyklovaných priadzí? Lise vysvetľuje: „Ako ste si možno všimli, naša kolekcia Premium obsahuje jemné tkaniny. Tieto tkaniny majú zmiešaný farebný efekt, ktorý dodáva materiálu pocit hĺbky. To znamená, že na dosiahnutie želaného efektu tkaniny musíme miešať dve rôzne farebné priadze. V tomto prípade používame jednu priadzu vyrobenú z PET fliaš a jednu pravidelnú priadzu.“

Recyklovaná výroba kočíka Fox

Krok päť - Final touch

V záverečnom kroku sú tkaniny zošívané, aby sa vytvorila výplň kočíka, slnečný kryt a sedadlo Bugaboo Fox. Táto časť procesu prebieha v našej vlastnej továrni, čo znamená, že môžeme zabezpečiť, aby konečný výrobok splnil naše vysoké bezpečnostné normy a štandardy kvality. Ktorá farba Bugaboo Fox učaruje vám?

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked