Zavrieť
GET 20% OFF

By subscribing to our newsletter

5 otázok pre... Jana Dukátová

5 otázok pre... Jana Dukátová

V Lulubee máme veľkú radosť, že môžeme podporiť športovkyňu kalibru Janky Dukátovej. Zmení sa jej športový život po pôrode? Prečítajte si, čo plánuje, ako sa pripravuje na dieťatko a či si nechala prezradiť pohlavie bábätka. Vítame Janku medzi našimi Lulubee mamičkami.

Ako sa zmenil tvoj život, odkedy si zistila radostnú správu, že čakáš bábätko?

Táto správa odštartovala jedno z najkrajších období môjho života. Na tento moment som sa dlho tešila a teraz spätne viem, že som takúto veľkú zmenu aj potrebovala. Ako profi športovec som posledných 16 rokov venovala 100 % svojej energie, ako fyzickej, tak aj mentánej, mojej športovej kariére a keďže na vrchole rozhodujú detaily, tak všetko ostatné sa tomu muselo podriadiť.  Po tých rokoch je teraz pre mňa krásne sa ráno zobudiť a nemať pred sebou kalendár pretekov, ťažký tréning alebo psychické vypätie pred štartom. Šport milujem, napĺňa ma, ale toto pokojné obdobie a radosť z toho, že budem mamou momentálne nič neprekoná.

5 otazok jana dukatova

Tvorí šport počas tehotenstva podstatnú časť tvojho života?

Áno a myslím, že inak by to ani nešlo. Jednak mám od malička šport v sebe a jednak sa plánujem do pretekového kolotoča ešte vrátiť a pokúsiť sa kvalifikovať na OH v Tokiu 2020. Preto som v prvom aj druhom trimestri ešte veselo športovala a udržiavala si kondičku. Myslím, že aj po mentálnej stránke to bolo pre mňa veľmi pozitívne a tých prvých šesť mesiacov ubehlo ako voda.

Pripravuješ sa na pôrod nejako špeciálne?

Kurzy som neabsolvovala, skôr veľa študujem a čítam. Jedna z výborných knižiek, ktoré sa mi dostali do rúk, bola kniha „Deväť mesiacov otázok a odpovedí“. Tá ma dostala na úvod do obrazu v mnohých veciach týkajúcich sa priebehu tehotenstva a pôrodu, zároveň ma podnietila o mnohých témach hľadať a čítať viac.

Máš už všetko prichystané pre bábo? Čo všetko nájdeme v tvojej výbavičke?

Až na pár drobností máme už asi všetko. Najväčšiu radosť mám z krásneho kočíka Stokke Trailz z limitovanej edície. Trochu sme pri výbere váhali s farbou, aby bol kočík univerzálny pre chlapca aj pre dievčatko, ale keď som ho videla potom naživo tak som bola úplne očarená. Všetky vecičky sme sa snažili vyberať tak, aby boli ergonomické, podporovali zdravý vývoj dieťatka, pretože obaja máme problémy s chrbticou a nechceli by sme, aby podobné problémy malo raz aj naše dieťa. Zároveň vyberáme tak, aby boli veci praktické na cestovanie, pretože to je náš životný štýl a myslím si, že ani s príchodom bábätka sa úplne nezmení.

5 otazok jana dukatova

Ako si predstavuješ život po pôrode?

Ak všetko dobre dopadne, tak by som sa ešte rada vrátila k športu. Bude to už samozrejme niečo úplne iné ako doteraz, pretože mať dieťatko je záväzok a človeku to mení priority, ale zároveň mám aj v športe ešte nesplnené túžby a pokiaľ sa nám to podarí dobre skombinovať, tak by to mohlo fungovať.

Už sme síce 5 otázok vyčerpali, ale zaujíma nás, či stále platí, že sa nechávaš prekvapiť pohlavím bábätka?

Áno, už na začiatku sme sa zhodli, že zažiť to prekvapenie naživo pri pôrode bude krajšie, ako keď nám to len skonštatuje doktor z monitoru. Od veľa ľudí počujem, že by to čakanie nevydržali, ale práve to pre mňa robí to prekvapenie ešte väčším. A na bábätko sa tak či onak neuveriteľne tešíme, či už to bude chlapec alebo dievčatko.

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked