Zavrieť
GET 20% OFF

By subscribing to our newsletter

Výbavička pre bábätko alebo čo naozaj potrebujete

Výbavička pre bábätko alebo čo naozaj potrebujete

Ak čakáte bábätko, určite poznáte ten pocit hniezdenia a prispôsobovania bytu na príchod malého človiečika. Vybrať všetko, čo bude bábätko potrebovať je náročné a odporúčaní je veľa. Čo naozaj potrebujete a čo sú zbytočne vyhodené peniaze? Vo všeobecnosti platí, že nakúpiť by ste mali iba najpotrebnejšie veci a zvyšok dokúpiť, len ak zistíte, že to naozaj potrebujete. Nie každá mamička využije napríklad odsávačku mlieka alebo sterilizátor fliaš. Všetky mamy prešli obdobím rozkošných topánočiek, ktoré ale nevyužili, lebo sa bábätku skĺzavali alebo boli nepotrebné, keď bolo dieťatko zabalené v perinke. Pripravili sme pre vás zoznam toho, čo je v prvých mesiacoch potrebné a čo vám uľahčí život s novorodeniatkom.

Do detskej izbičky

Postieľka s matracom

Podľa možností nastaviteľná, pretože rastie s bábätkom až do veku 4 rokov. Navyše sú takéto postieľky praktické, pretože si viete nastaviť ich výšku a mať tak bábätko napríklad priamo pri posteli. Mamičkám s dušou romantičky ulahodíme aj kolískou s baldachýnom.

Leander postielka

Zavinovačka

Pri prvých mesiacoch absolútny must have, keďže bábätko iným spôsobom ani prikrývať nebudete. Najlepšie sú prírodné materiály a multifunkčné strihy, ktoré môžete využiť aj ako deku, alebo úkryt pri dojčení. U nás nájdete krásnu zavinovačku od Joolz, alebo od Stokke.

Monitor dychu

Niektorými mamičkami považovaný za zbytočnosť, ale pri deťoch, ktoré sa narodili predčasne patrí do povinnej výbavy.

Prebaľovací pult

Môže a nemusí byť, každopádne vám uľahčí manipuláciu s bábätkom. Pre tých, čo nemajú doma miesto na samostatne stojaci Leander s podložkou Matty, odporúčame praktickú vychytávku ByBo.

Bybo prebalovaci pult

Boxy na uskladnenie kozmetiky/plienok

Oceníte, ak máte radi zorganizovaný priestor. Prebaľovaniu sa musíte priučiť aj vy a získať prax, preto je dobré, mať všetko prehľadne uložené a najmä poruke. My odporúčame Done by Deer.

Komoda na oblečenie

Komodu môžete využívať aj ako prebaľovací pult - Leander má nástavec, vďaka ktorému sa z komody stane razom miesto na prebaľovanie. A povedzme si pravdu, nie je nič rozkošnejšie ako úhľadne poskladané detské oblečenie v zásuvkách. Komoda zaručí poriadok a systém aj v plienkach a detských hračkách a zmestíte do nej aj sezónne oblečenie alebo fusak.

Leander pult

Na prepravu

Kočík

Na kočík má každý rodič špecifické požiadavky podľa svojho životného štýlu. Viac o výbere kočíka tu. Platí však, že musí byť ľahký, skladný a úzky, aby ste sa dostali aj na menej dostupné miesta. A ak ste milovníkmi kvaltného dizajnu, v Lulubee si zaručene vyberiete z tých najlepších svetových značiek.

Bugaboo fox

Autosedačka

Bezpečnosť je prvoradá a nič lepšie, ako nemecká precíznosť sa autosedačke Cybex nemohlo prihodiť. Presvedčte sa sami. U nás v Lulubee si ich môžete aj vyskúšať.

Adaptéry na autosedačku

Ak chcete vajíčko použiť na konštrukciu kočíka, neexistuje nič jednoduchšie, než ju tam zacvaknúť pomocou adaptérov.

Cybex carseat

Fusak do kočíka

Ak máte zimné dieťatko, prvé mesiace nechoďte na prechádzku bez poriadneho fusaku. Tie naše sa hodia presne do typu kočíka, ktorý si vyberiete a zaručujú teplé hniezdočko pre vaše bábätko.

Deka do kočíka

Každý z našich výrobcov má tú svoju, z kvalitného materiálu a v krásnych farebných vyhotoveniach. Na jesenných prechádzkach budete za hviezdu. Naša najobľúbenejšia je tá od Bugaboo.

Fusak do autosedačky

Perfektne zapadne do autosedačky a jeho vnútorná flísová výplň zaručí pohodlie a teplo pre vášho drobca. 

Do kúpeľne a na prebaľovanie

Jednorazové plienky

Ak nepreferujete bezplienkovú metódu, mali by ste ich mať pripravené už vopred. Dávajte ale pozor na veľkosti, bábätká rastú rýchlo, tak si ich nekupujte v jednom čísle príliš veľa. Ekologickou alternatívou sú látkové plienky alebo flísové plienky.

Bavlnené plienky 70x70 4ks

Absolútny must have. Využijete na milión spôsobov.

Plienky done by deer

Bavlnené plienky 120x120 4ks

Kvalitný mušelín, ktorý nemôže chýbať v žiadnej výbavičke. Do zavinovacej plienky bábätko zaviniete, ale oceníte ich aj ako ľahkú prikrývku v teplejších dňoch.

Vanička s podložkou

Najlepšie taká, ktorú môžete po odrastení dieťatka použiť ako malý bazénik aj vonku. Stokke Flexi takou vaničkou určite je. Je ľahká, prenosná a skladná, takže s ňou môžete aj cestovať. Dieťatku do veku 8 mesiacov zadovážte aj lehátko s ergonomickým tvarom pre bezpečné kúpanie.

Stokke vanicka

Pre pohodlné dojčenie

Odsávačka mlieka

Elektrická, alebo manuálna. Nie každá mamička odsávačku potrebuje, ale ak ju používate, je dobré mať kvalitnú, ktorá vám manipuláciu s mliečkom uľahčí.

Suavinex elektrická odsávačka

Vložky do podprsenky

Vďaka vysokej absorpcii vstrebávajú prebytky mlieka a chránia tak prsník pred vlhkosťou. Zabraňujú tiež zašpineniu oblečenia. Absorpčné vložky sú anatomické a extra tenké, a preto sú pod oblečením nerozoznateľné. Vďaka samolepiacej páske sa ľahko prichytia na podprsenku.

Vankúš na dojčenie

Príjemný a vítaný spoločník na pohodlie pri dojčení ako pre vás, tak aj pre vaše bábätko. Odporúčame Done by Deer.

Vankus dojcenie

Na oblečenie

Vo všeobecnosti platí, že menej je viac a platí to dvojnásobne, pokiaľ ide o detské oblečenie. Nepreháňajte to s nákupmi, pretože bábätko rýchlo rastie. Mali by ste mať ale dostatok náhradného oblečenia v prípade, že sa bábätko zašpiní. V praxi to môže vyzerať napríklad takto:

  • Body 7x
  • Ponožky 7x
  • Tepláčiky 5x
  • Dupačky 7x
  • Mikina 2x
  • Tenká čiapka
  • Hrubšia čiapka
Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked